Sosyal Medya

sosyal-medya

İnternetten iletişim çalışması yürütmenin öneminin henüz farkına varmamış şirketlerin düştüğü hatalara siz düşmeyin,sosyal medyanın gücüne inanın. Facebook, Youtube, Twitter ve tüm alanlarda sizi temsil edelim.

1.Geleneksel pazarlama stratejilerinin kendileri için yeterli olduğu düşüncesi içinde bulunmak.

2.Pazarda önemli rakiplerin bulunmaması.

3.Sosyal medya iletişim uzmanı bulundurmalarına rağmen bu pozisyonu bir pazarlama stratejisi mantığında kullanmak yerine, web sayfası yöneticisi pozisyonu gibi kullanmak.

4.Pazarlama stratejilerini bir bütün olarak ele almak yerini SEO çalışması düzeyine indirgemek. Tam da çoğu zaman bu sebepten, Sosyal medya iletişim uzmanı istihdam edip istihdam maliyeti oluşturmak yerine, getirilerini ve götürülerini öngöremeyerek SEO çalışması yapan özel şirketlerden hizmet almak.(Alınacaksa da bu hizmeti veren şirketin yaptıklarını profesyonelce kontrol edebilmek ve ne yapıldığından emin olmak gerekir ki bu da mecburen, yeni birini istihdam etmeyi gerektirir.)

5.Marka oluşturma bilincinde olunmaması. Markalaşmamak.

Güçlü bir Viral video veya webisode ile markanızın küreselleşmesini mümkün kılabiliriz. Müşterilerinizin sosyal medya yoluyla, sosyal medyada paylaşmak isteyeceği içerikler üretebilir, markanızın görünürlüğünü ve etki alanını artırabiliriz.

“Billboardlardan Facebook duvarlarına evrim ”